Region Říčky v Orlických horách
 

ky_panorama_300dpi_mensi

 

Region Říčky v Orlických horách najdete poblíž úpatí Zakletého a Anenského vrchu, nedaleko města Rokytnice v Orlických horách. Je ideální destinací pro klidnou i aktivní dovolenou, a to po celý rok. Nabízí nesčetné množství výletů za přírodou, sportem i historií a díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro poznání širšího okolí Orlických hor. 

V r. 2011 bylo založeno Sdružení Region Říčky - unikátní volné seskupení místních ubytovatelů, Ski klubu Ústí nad Orlicí, s.r.o., což je provozovatel místního ski-centra, a obce Říčky v Orlických horách. Sdružení si klade tyto cíle:

1. Zvýšení informovanosti veřejnosti o mikroregionu Říčky v Orlických horách
2. Společný a koordinovaný postup v propagaci a navazujících marketingových aktivitách
3. Zvýšení návštěvnosti mikroregionu a obsazenosti ubytovacích zařízení s důrazem na vícedenní pobyty a po celý rok
4. Dlouhodobé posilování a budování značky Region Říčky v celorepublikovém měřítku

5. Spolupráce členů Sdružení, starost o prostředí a rozvoj turismu v destinaci

Tyto společné aktivity členů Sdružení a společná péče o návštěvníky a hosty regionu Říčky vyúsťují např. v pořádání zajímavých akcí či událostí nebo v poskytování zajímavých kombinovaných slev. Aktuální nabídka slev je uvedena v sekci Ubytování.

V zimě na vyznavače outdoorových sportů čeká více jak 40 kilometrů pravidelně udržovaných běžkařských tras, kvalitní zázemí Ski centra Říčky pro sjezdové lyžování či snowkiting. V létě pak velké množství tras pro cykloturistiku, treking či možnost využít lanové centrum poblíž Ski centra Říčky.

Ti, kteří preferují klidnější dovolenou, potěší řada zajímavých výletů nejen po zdejším okolí. A to nejenom za přírodou. Seznámit se mohou s historií regionu, místními zvyky i gastronomií. Nechybí ani tradiční řemesla. O komplexní obrázek zdejšího života se postarají i muzea v okolí a místní památky.

 

Jak se k nám dostat

Do Říček se mohou návštěvníci dopravit buď vlakem a autobusem (žel. st. Rokytnice v Orlických horách, odtud autobusem do Říček) nebo autem. Pokud zvolíte cestu autem, jsou nejvhodnější tyto trasy:

z Prahy (168 km) D11 Hradec Králové - I/11 Vamberk - Žamberk-Helvíkovice - II/310 Rokytnice v Orl. horách
z Brna (135 km) I/43 Svitavy - Ústí n. O. - II/312 Žamberk - II/310 Rokytnice v Orl. horách
z Ostravy (220 km) D48 Olomouc - R35 Mohelnice - I/44 Zábřeh - I/11 Králíky - II/311 Bartošovice - II/319 Rokytnice v Orl. horách